Список форумов Выучим турецкий вместе
FAQ Поиск Пользователи Группы  - Регистрация  - Профиль  - Войти и проверить личные сообщения  - Вход
Шутки на турецком
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Выучим турецкий вместе > Библиотека
Предыдущая тема :: Следующая тема  

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Ср Июн 27, 2007 4:03 pm    Заголовок сообщения: Шутки на турецком Ответить с цитатой
Наткнулась на одном из сайтов, оч.понравилась Laughing :

Çocukluk hayalleri
Zenginlerden biri köşkünde bir parti veriyordu. Sosyeteden, üst düzey bürokrasiden ve hükümet çevresinden davetliler vardı. İktidar partisinin önde gelen bir Bakan'ı, yanındakilere şöyle dedi:
— Düşünebiliyor musunuz, çocukluğumda hep bir soyguncu olmayı hayal etmiştim...
Partiyi veren ev sahibi:
— Gerçekten çok şanslısınız, çünkü çocukluk hayallerini kavuşan çok az kimse vardır dünyada...

(Взято из рассылок "Учим турецкий язык", авторы И.Франк и С.Каряева)

Sözlük
köşk - вилла, летний особняк
hükümet - правительственное
İktidar - 1. власть 2. сила, мощь, потенция
soyguncu - грабитель, мародёр
kavuşmak - достигать / добиваться желаемого

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Ср Сен 26, 2007 5:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
Мои инженеры прислали Smile) :

Adamın biri bir gün yolda giderken bir kurbağa görür ve kurbağa dile gelir:
- Ben aslında bir insanım, eğer beni bir kere öpersen çok güzel bir prenses haline gelirim.' Adam kurbağayı eline alır ve cebine koyar. Kurbağa tekrar dile gelir:
- Eğer beni öpersen çok güzel bir prenses olacağım ve seninle evlenmeye hazırım.
Adam kurbağayı cebinden çıkarır, şöyle bir bakar ve gülümseyerek yeniden cebine koyar.
Kurbağa yalvarmaya başlar
- Eğer beni öper ve güzel bir prenses haline çevirirsen seninle evlenirim.
Adam tekrar kurbağayı çıkarır, şöyle bir bakar ve gülümseyerek cebine koyar.
Sonunda kurbağa dayanamaz:
- Senin neyin var? Sana çok güzel bir prenses olduğumu ve beni öpersen seninle evleneceğimi söyledim. Neden beni öpmüyorsun?
Sonunda adam konuşur.
- Bak, ben bir mühendisim. Kızlarla uğraşacak vaktim yok, fakat konuşan bir kurbağa çok ilginç geliyor.

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Вт Мар 18, 2008 6:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
Понравился анекдот (извините, что без турецких символов):
Bektasi - это дервиш из ордена Бекташи.

"Yok" diyeceksin de

Hocanin biri camide vazederken: "Allah onsuz ve sonsuzdur; dogmamis ve dogurmamistir, yemez, icmez, konusmaz, elle tutulmaz, gozle gorunmez..." - diye anlatiyormus.
Bunu duyan Bektasi seslenmis:
"Imanim" demis, "yok' diyeceksin de, bir turlu dilin varmiyor!'

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Ср Май 21, 2008 9:38 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
Смешной коротенький фильм:

http://www.youtube.com/watch?v=Qbbp8ac8ROQ

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Ср Мар 18, 2009 8:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
HER BASARILI ERKEGIN ARKASINDA BASARILI BIR KADIN VARDIR
Bir sirketin genel mьdьrь olan adam ve karisi,otobanda arabalari ile yol alirken, benzinlerinin bitmek ьzere oldugunu farkeder. Oto bandan зikar ve servis alanina girer.Servis alaninda sadece bir benzin pompalayici vardir. Pompaci benzin koyarken o da ayaklari aзilsin diye yьrьmeye baslar. Arabaya geri dцndьgьnde karisi ile pompacinin koyu bir sohbete daldiklarini gцrьr. O gelince konusmayi birakirlar. Arabaya binince pompaci onlara el sallar ve karisina. ' Seni gцrmek gьzeldi ' , der. Servis alanindan ayrilirlarken karэsэna adami taniyip tanimadigini sorar.
Karisi tanidigini sцyler. Ayni lisede okumuslar hatta bir yil da зikmislardir
Adam,
'Sansliymissin ki karsina ben зikmisim ' der .
' Onunla evlenseydin,genel mьdьr degil de pompaci karisi olacaktin.'
' Sevgilim ' diye yanitlar karisi,
' Onunla evlenseydim, o genel mьdьr, sen pompaci olurdun.' !!!!!

sultanhanim
Эксперт

Сообщение Добавлено: Пн Авг 10, 2009 12:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
хочу пополнить эту тему моим любимым турецким анекдотом Smile
ÇADIR
Dursun ve Temel Trabzon Uzungöl'e kampa giderler. Önceki yıl kavga ettikleri grup da ayrı kampa gelmişler.
İşleri biter ve gece saat 01,00'da yatarlar. İki saat sonra Dursun uyanır ve Temel'i de uyandırır.
Temel:
-Ne oldu, ne istiyorsun?
-Temelciğim yukarıya bakar mısın?
-Aaa, beni bunun için mi uyandırdın? Baktım milyonlarca yıldız var.
Dursun tekrar sorar:
-Peki bu ne demek?
Temel cevap verir:
-Teolojik olarak, Allah'ın büyüklüğünü ve bizim küçüklüğümüzü görüyorum. Felsefi olarak evrenin sonsuzluğunu goruyorum. Astronomik olarak galaksileri, yıldızları ve gezegenleri görüyorum. Meteorolojik olara, sabah havanı güzel olacağını görüyorum. Yıldızlara bakarak, saatin ü. olduğunu ve sonunda beni önemsiz uyandırdığını görüyorum. Niçin bana bu soruyu sordun? Peki sana neyi gösteriyor?
Dursun cevaplar:
-Ulan çadırımızı çalmışlar!!!
Посмотреть профильОтправить личное сообщение

sultanhanim
Эксперт

Сообщение Добавлено: Пн Авг 10, 2009 12:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
и ещё один Smile
Kadınlar:
-Bilgisayar erkektir. Çünkü problem çözmeye yardım eder ama ömürleri boyunca problem çıkartırlar. Ve bir bilgisayar aldıktan sonra pişman olursunuz. Çünkü yakında yeni v edaha güzel modelleri çıkar.
Erkekler:
-Bilgisayar kadındır. Çünkü onun mantığını kimse anlayamaz. Yaptığınız en küçün hatayı hafızısana kaydeder ve size her zaman hatırlatır. Bilgisayarı aldıktan sonra öğnerirsiniz ki, paranızı bilgisayardan çok oksesuarları için harcarsınız.

zolot_aya
редактор новостей

Сообщение Добавлено: Пт Янв 22, 2010 2:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
Müşteri: Garson, bana bir coca cola versene!
Garson: Peki efendim, ama ona coca cola demezler. O coca cola yazılır ama koka kola okunur.
Müşteri: Ne demek ulan o! Benim adım Cevat. Şimdi adımı "Kavat" mı okuyacağız?!!
Müşteri: Shocked

sultanhanim
Эксперт

Сообщение Добавлено: Пт Янв 22, 2010 7:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
benim kim olduumu biliyor musunuz?
ьniversitenin en bьyьk salonunda sэnavolmaktadэr. sэnava 800 kiюi katэlmaktadэr. sьre 2 saattir. ancak sэnav sarularэnэn 2 saat iзinde bitmesi mьmkin deрil. ve profesцr ise зok prensip sahibi bir insandэr. sanav iзin 2 saatten fazla sьre yoktu.
sэnav baюladэрэnda bьtьn црrenciler acele bir юekildesorularэ cevaplamaya baюlarlar. hiç kimse bir sayesini başa harcamak istemiyor. ancak ön sıralarda oturan bir öğrenci çok yavaş hareket etmektedir. profesörün dikkatini çeker. şaşırır. sanav sonuna kadar öğrenci yavaş yavaş soruları cevaplar. sınav biter herkes kağıdını profesöreteslim eder. ancak yavaş davranan öğrenci hala yazmaya devam etmektedir. profesör sınav salonundayaklaşık yarım saat daha işlerini bitirmek için kalır. bu arada öğrenci yine yavaş bir şekilde yerinde kalkar ve kağıdını profesöre uzater. profesör vaktin bittiğini söyler.
öğrenci ciddi bir şekilde profesöre:
-sen benim kim olduğunu biliyor musun?
-yooo, aslında bilmiyorum: ne olacak?
-iyi, öyleyse , der ve masa üzerindeki duran sınav kağıtlarının arasını açar ve araya kendi kağıdını koyarkağıtları tekrar düzeltir.
sonra de iyi günler hocam deyip salondan çıkıp gider.
типичный тур. аекдот Smile

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Выучим турецкий вместе > Библиотека
Страница 1 из 1
    Часовой пояс: GMT + 3

Перейти: